Munkaközösség vezető: Janus Márta

Ellátja az informatikai és elektronikai szakképzéshez szükséges elméleti és gyakorlati tárgyak oktatását. Iskolánkban jelenleg egy elektronikai, három informatikai és két gépész szakmacsoportos évfolyam van, de ez a 2014-15-ös tanévtől módosul! Továbbra is egy elektronikai, de csak két informatikai, viszont három gépész osztály indul. Az informatikai osztályok egyike angol kéttannyelvű.

Az érettségi után lehetőség van különböző OKJ-s szakképesítések megszerzésére (Elektronikai technikus, CAD-CAM informatikus, Informatikai rendszergazda, Automatikai technikus, gépészeti vonalon: Gépgyártástechnológiai technikus, Mechatronikai technikus).

Munkaközösségünk fontosabb tevékenységei:

• A közismereti informatika (NAT-os) oktatása (gépész osztályokban is!).
  • Választható érettségi szaktárgyak (informatikai alapismeretek, elektronikai alapismeretek elmélet és gyakorlat) oktatása.
  • OKJ-s szakképesítések informatikai és elektronikai elméleti és gyakorlati szaktárgyainak oktatása.
  • Érettségi- és OKJ-s képesítő szakmai vizsgák lebonyolítása.
  • Szakmai tanulmányi versenyekre felkészítés, tanulók elkísérése.
  • Az összefüggő szakmai gyakorlatok megtartása (13. évfolyamosoknál a tanév vége után négy hét, az új oktatási reformnak köszönhetően jelen tanévtől kezdve a 9., majd a 10., később a 11. évfolyam befejezése után is, két, három hét).
  • Adminisztratív teendők (pl. Pedagógiai Program módosítás, osztályfőnöki, jegyzői teendők stb.) végzése.
  • Kapcsolattartás a közismereti munkaközösségekkel.